CHORNOBYL BELLS OF THE KIEVO-SVIATOSHINSKY REGIONПовідомлення RSS Коментарі RSS


За дослідженнями лікарів

За  дослідженнями лікарів, після аварії наЧАЕС у радіаційно-забрудненій зоні народжється на 20 % більше дітей з вродженими вадами,пов’язаними з наслідками катастрофи, але ці дані приховуються і  за державною статистичною звітністю дитяча інвалідність,навіть на фоні зниження показника народжуваності зростає на 25,4%  з кожним роком. Головні причини інвалідності –органічні ураження нервової системи, хвороби сенсосрних органів, психічні розлади  та вроджені вади розвитку.У більшості випадків батьки через розпач,та свою необізнаність не можуть зібрати докази і відповідні документи для звернення   у МСЕК для встановлення інвалідності..

Статя 23 Конвенції ООН  про права дитини визнає право  і дитини-інваліда вести повноцінне життя в умовах, які забезпечують її гідність, сприяють впевненості у своїх правах а також мають право на особливе піклування, доступ до освіти, відновлення здоров’я , соціального, культурного життя.  Позитивні зміни у політиці нашої держави дозволяють зробити аналіз виконаня  програм ’’Здоров’я нації’’ на 2002-2011 роки, затвердженою Кабінетом.Міністрів України. Заходи програми передбачають поліпшення стану здоров’я дітей та молоді, зниження рівня їхньої інвалідізації.У сфері охорони здоров’я впроваджуються 26 національних та державних цільових комплексних програм спрямованих на поліпшення  якості життя та здоров’я окремих груп населення. Також державними програмами передбачалось організувати в кожній області спеціалізовані  центри медико-соціальної реабілітації інвалідів із відділеннями для дітей-інвалідів.Через відсутність фінансуваня у нашій області такого центру ще не має, і час від часу з’являються повідомлення від маленьких організацій про їх бажання щось створити, але без міцного фінансового підгрунтя і досвіду це неможливо.

Створення таких центрів, як і проблеми реабілітації повинні  терміново вирішуватись на високому рівні, щоб впроваджувати нові ефективні реабілітаційні  прграми під наглядом фахівців , використовувати світові методики, бо від цього залежить подальше життя дітей- інвалідів , а кожен згаяний день для когось згасає, як остання надія.

У нашої спільноти є велике бажання полегшити життя дітей України і ми прагнемо щоб Ви долучились до вирішення  проблем,  ми всі не повинні стояти осторонь такої біди!

Коментування

Для того, щоб залишити свій коментар, Ви маєте авторизуватись (увійти на сайт під своїм логіном та паролем).