CHORNOBYL BELLS OF THE KIEVO-SVIATOSHINSKY REGIONПовідомлення RSS Коментарі RSS


10 грудня 2014 року об 11 годині у приміщенні Обласної адміністрації був проведений концерт на честь вшанування ліквідаторів.
Напередодні 29 річниці з дня аварії на ЧАЕС адміністрація вітала людей, які не пошкодували свого здоров’я та життя – захистили  нас і весь світ під час катастрофи від ще більшого лиха . Також  вітали чудовими піснями народні колективи з Іваньківа, Поштової Віти, Забіря, та дуже запальний  фольклорний ансамбль «Горлиця» м.Боярка.
На заходи були запрошені також інваліди-ліквідатори нашої організації і активні члени організації, потерпілі від катастрофи на ЧАЕС.
Після Чорнобильської катастрофи Україну оголошено зоною екологічного лиха, але ми тут живемо і шукаємо шляхи виходу з кризи.

На ліквідацію аварії біло залучено 600 тис.чоловік. Ми ніколи не забудемо їх подвигів і наша держава повинна зробити все, щоб проблеми Чорнобильців не були проблемами тільки Чорнобильців. Половина ліквідаторів катастрофи на жаль вже пішла з життя і кожного року героїв зостається все менше і менше. І про участь у ліквідації аварії кожного з них нове покоління вже не знає.
Кожного року стан здоров’я погіршується не тільки у ліквідаторів, їх дітей, а ще й наслідки катастрофи, та онкологічні захворювання відбирають життя у постраждалих, що проживають у екологічно забруднених зонах.
Хоча у  постанові Верховної Ради України  від 16 квітня 2008 р. зазначено , що: «Деструктивні тенденції в усіх сферах  життєдіяльності, що виникли після аварії на Чорнобильській АЕС, вимагають  вирішення питань соціальної адаптації  та соціально – психологічної підтримки  населення…» ліквідаторам не надали виплати у повному обсязі.

Вже пройшло 29 років з моменту аварії на ЧАЕС, але немає єдиної державної Програми по подоланню наслідків Чорнобильської катастрофи , а обіцяні державою  оздоровчі програми для постраждалих не мають фінансування , та не виплачуються навіть мізерні компенсації за невикористані путівки вже декілька років. Дітям, які народились на забруднених територіях вже не видають посвідчень, що вони постраждалі, та не подовжують строк дії посвідчень після досягнення дитиною 16 років,через недбале ставлення депутатів до цієї проблеми (депутати взагалі не звернули уваги на нову редакцію закону), а всі постраждалі втратили пільги.
Наша організація зверталась з цього приводу у різні установи, а тепер чекаємо дій від депутатів, які за це отримують гроші і це входить до їх обов’язків.
Нам без фінансування дуже важко займатися  вирішенням проблем постраждалих, тому що їх треба підтримувати не тільки словом, а й ділом.
Потім всі гості і учасники заходів були запрошені на фуршет, де ліквідатори Чорнобильської аварії, та гості змогли спілкуватись і обговорювати численні проблеми, та шукати шляхи їх вирішення

Коментування

Для того, щоб залишити свій коментар, Ви маєте авторизуватись (увійти на сайт під своїм логіном та паролем).