CHORNOBYL BELLS OF THE KIEVO-SVIATOSHINSKY REGIONПовідомлення RSS Коментарі RSS


Новини

RDA.jpg

1 квітня 2008 р. відбулась нарада у Райдержадміністрації на яку були запрошені  голови районних громадських організацій .Обговорювались пропозиції проведення заходів у районі присвячених 22 річниці  з дня катастрофи на ЧАЕС та питання розподілу коштів виділенних з районного бюджету на їх проведення. Наша організація запропонувала план заходів, які підтримали представники РДА і ми їм дуже дякуємо.

7 квітня 2008 р. відбулась нарада у міськраді м. Боярка на яку були запрошені голови громадських організацій. Обговорювались пропозиції проведення заходів у  місті присвячених 22 річниці  з дня катастрофи на ЧАЕС та питання вшануванння ліквідаторів Наша організація запропонувала 26 квітня 2008р. провести виставку робіт обдарованих інвалідів постраждалих від  аврії на ЧАЕС, концерт – вшанування ліквідаторів. Нашу пропозицію підтримали представники міськради і виділили кошти на придбання матеріалів на виготовлення робіт : глини , бісеру, та інші витратні матеріали, подарунки. За  це їм дуже дякують  всі інваліди-майстри за те що наша міська влада робить великі кроки назустріч  .
Запрошуємо інвалідів постраждалих від аварії на ЧАЕС  приєднуватись до товариства майстрів, щоб мати  змогу не тільки побачити художні вироби, а й навчитись і реалізувати свої творчі таланти.
Для учасників  виставки надала подарунки Ткаченко А.С., яка підтримує нас  добрим словом і бажає наснаги на подальші творчі здобутки.

Derda_I.I_.jpg

10 квітня 2008 р. відбулось засідання Ради  Всеукраїнській Громадській організації ’’Союз Чорнобиль України’’, яку очолює Андреєв Ю.Б. на яку була запрошена президент РГО ’’ Дзвони Чорнобиля Києво-Святошинського району’’ Кузнецова Д.О., голови осередків, керівники місцевих і районних організацій .
Обговорювались пропозиції ВГО , що до внесення змін  до Закону України ’’Про держбюджет України на 2008 р.’’, та про заходи присвячені 22-й річниці  з дня катастрофи на ЧАЕС і питання про програми розвитку зон відчуження, які дуже турбують переселенців.
Проконсультував  присутніх з питань надання медичної допомоги ліквідаторам  і постраждалим  від ЧАЕС голова Виконкому ВГО „Союз Чорнобиль України’’С. О. Лященко, та надав коментарі.

Наближається 22 річниця з дня найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства на Чорнобильській АЕС. Масштаби катастрофи вразили міжнародну громадськість , а наслідки її – населення України постійно відчуває на собі і сьогодні . За результатами дозиметричної паспортизації із 2163 віднесених до радіоактивно забруднених населених пунктів у 1613 паспортна доза вже менша національного критерію (0,5 м3в\рік), у 285 складає 0,5-1 м3в\рік, у 68-1-5 м3в\рік і  тільки у 1-му перебільшує 5-1 м3в\рік на забруднених територіях  ще мешкає 2022975 постраждалих, із них 457694-діти. Площа радіоактивно забруднених територій сільськогосподарського використання  становить близько 1.2 млн. га .До 98% річної дози опромінення населення набирає з продуктів, що виробляється на забруднених землях, переважно приватного сектора.

Незадовільна економічна ситуація в країні  обумовила зниження на радіоактивно забруднених територіях споживання продуктів харчування особливо м’яса, молока та молочнокислих продуктів і у зв’язку з цим надходження кальцію до організму , забезпечення потреб організму  в інших макро – і мікроелементах. В раціонах харчування мешканців забруднених територій відмічається нестача калію (40-45%), кальцію (40%), магнію (40-42%) і лише вміст фосфату  відповідає фізіологічним потребам . Більшу занепокоєність викликає  нестача в раціоні мікроелементів йоду, селену, заліза,  кобальту, молібдену, міді  тощо. У дітей усіх забруднених областей спостерігаються полімікроелементозні анемії . Чинником  цього є як недостатнє вживання продуктів – носіїв цих мінералів (молока і молочних продуктів , фруктів, ягід, м’ясопродуктів), так і зниження їх умісту у харчових продуктах ( картоплі, моркві, буряках, молоці тощо).
Соціально –економічні наслідки катастрофи виявилися особливо тяжкими для населення забрудненого Полісся, де сільськогосподарське виробництво є основним сектором економіки й основною сферою зайнятості населення .
Радіактвного забруднення зазнала територія 50тис.кв.км. що становить 8% від території України . Громадськість турбує, що і сьогодні в 80 населених пунктах  молоко перевищує в 2-3 рази установлені нормативи (100 бк\л), а в 253 населених пунктах  біля 38 тис. дітей п’ють радіоактивно забруднене молоко ( більше 40 бк\л).
Невідомо чому в Брагінському районі Білорусії і Новозибковському р-ні Російської Федерації , де забрудненість території, аналогічна віднесеному Поліському району , Київської обл.. мешканці споживають ’’чисту продукцію.’’
Загальнодержавна програма подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 р. складена так, як і складалась на 1990-1995 р.Тобто радіаційна обстановка на паперах в Україні, як 17 років тому ( коли приймався Чорнобильський закон  в 1991 році ) залишається стабільного  без змін. В зоні гарантованого добровільного  відселення знаходиться 841 населений пункт, а в зоні посиленного радіологічного контролю знаходиться 1290 населених пунктів, із них 229 віднесені до зони за соціально-економічним фактором.
Програма подолання наслідків катастрофи на 2006-2010, роки, це програма соціальних виплат, без врахування радіаційної обстановки на місцях, яка  за 22 роки зменшилась  більше як на 50 % .
Від 30% до 60% цих соціальних програм припадає на мешканців  зони посиленого контролю, при цьому загроза здоров’ю для мешканців цих територій викликає великі сумніви. А на саму ліквідацію наслідків катастрофи в цілій програмі передбачено 0,3 % від усіх витрат з 3,5 млрд. грн, для отримання чистої продукції.
Громадськість дивує Чому НАН України зайняла спостережливу позицію в питаннях ліквідації наслідків катастрофи перекладає ці питання на Уряд і міністерства .
З 1986 року  в Україні помінялось 14 Урядів і керівників міністерств та спеціалістів в них, які сьогодні далекі від Чорнобильських проблем.
В Міннадзвичайних ситуацій України і Мінагрополітики України по питаннях занятості в зонах і виробництві чистої продукції працює всього по 2 спеціаліста.
До цього часу не розроблені обґрунтування по затратах видатків по кожному населеному пункту в залежності від наявності жителів і необхідності їм виробництва чистої продукції молока, м’ яса, овочів фруктів) для харчування , що відповідає встановленим нормативам. Чим займатися населенню , що проживає в цих регіонах ?
НАН України в місті  за №139\1129-1 (від 27.06.06 р.) Кабміну України, по питаннях визначення меж зон радіоактивного забруднення посилається на світовий досвід , що при вирішенні подібних питань  у зонах ядерно—радіаційних аварій враховується не тільки результати дозиметричної паспортизації населених пунктів, а також медико – екологічні, медико – демографічні  та соціальні показники людського розвитку ( рівень освіти ,тривалість життя , реальний прибуток  та рівень бідності)…
Зняття Чорнобильського статусу із зазначених населених пунктів може викликати  соціальний стрес, призвести до різкого підвищення соціальної напруженості , викликати негативне ставлення суспільства  та недовіру  до дії Уряду.
В світі не було ні одної катастрофи  схожої на Чорнобильську . та досвіду  ніякого в світі по цих питаннях не має.

Якщо Уряд прийме нове рішення про  розмежування зон без наукового обґрунтування суспільство виразить недовіру Уряду. У всьому світі суспільство довіряє науці, тому необхідно задіяти НАН України .
Чому в газетах, по радіо  і телебаченню ми постійно читаємо  і слухаємо  про необхідність  виробництва біопалива, біоенергетики, біотеплоенергетики. Та ні одне підприємство, навіть експериментальне  не будувало на цих територіях  і не один гектар ( одного мільйона ) не освоєні на цих територіях.
В Держбюджеті України на 2008 р. передбачено для НАН України  2076038, 8 тис.грн. і для УААН-388149,6 тис.грн. невже з  цих коштів не можливо виділити  до 3% , при забрудненості території України-8%, для розробки і ведення об’єктивно обґрунтованих програм проживання  населення та його працедіяльності ?
Такі питання турбують нас напередодні 22-ї річниці з дня аварії на ЧАЕС і ми сподіваємось, що нарешті зрушення будуть, якщо ми  всі разом звернемо увагу до таких важливих питань.

Коментування

Для того, щоб залишити свій коментар, Ви маєте авторизуватись (увійти на сайт під своїм логіном та паролем).