CHORNOBYL BELLS OF THE KIEVO-SVIATOSHINSKY REGIONПовідомлення RSS Коментарі RSS


Подорож до Трипілля.

У Трипілля інваліди-майстри і потерпілі від ЧАЕС мріяли поїхати вже декілька років, а завдяки Голові Партії Регіонів Шкаврону М.І., змогли побувати у музеї і старовинному місті.

Екскурсовод розповіла цікаві історії про те, що В.Хвойка натрапив на рештки поселень землеробів мідного віку і культура отримала назву трипільська, яка досягла розквіту, та славилась своїми виробами з міді та глини.

У колекції Музею ми побачили різні знахідки, які були знайдені під час розкопок мешканцями Трипілля, і навіть у невеличкому парку, який знаходиться поряд з музеєм (культовий посуд, ужиткові речі). Багато експонатів зарубинської,черняхівської, київської культури збереглися у гарному стані з часів палеоліту, і ми крізь віки змогли подивуватись винахідливості наших пращурів, які виробляли з глини різноманітний посуд та прикрашали рослинними і культовими орнаментами.

Дуже нас зацікавила історія збереження рідкісної ікони, яку сховав у вулику бджоляр під час гоніння на християн, а бджоли обліпили її віском і «зберегли» до наших часів.

Через декілька віків, після занепаду трипільської культури, у с.Трипіллі, знову оселились майстри, які до наших  часів виробляють вироби з глини наслідуючи риси культових виробів. Числені загадки приваблюють вчених, дослідників пошуках залишків трипільської культури.

Потім ми побували у монастирі на Церковщині, який зустрів нас своєю суворою прохолодою серед спекотного дня.

Дуже задоволені, ми дякуємо всім організаторам, які надали нам автобус.

Коментування

Для того, щоб залишити свій коментар, Ви маєте авторизуватись (увійти на сайт під своїм логіном та паролем).